Komfort użytkowników oraz wysoka efektywność energetyczna

Najwyższy obecnie budynek mieszkalno-biurowy w Polsce znajduje się we Wrocławiu. 212-metrowy Sky Tower jest przykładem pięknej i nowoczesnej architektury oraz zrównoważonego budownictwa, a ponadto oferuje wysoki komfort użytkowania i przyjemną scenerię dla tysięcy ludzi, którzy mieszkają i pracują w budynku.

— 12 sierpnia 2014 Przez Danfoss

Sky Tower Wrocław posiada 51 pięter, na których znajdują się sklepy, biura oraz 240 luksusowych apartamentów. Budynek charakteryzuje się niskim zużyciem energii zgodnie z najnowszymi standardami efektywności energetycznej. Myślą przewodnią podczas projektowania budynku był komfort użytkowników oraz zgodność ze standardami zrównoważonego budownictwa. Aby zrealizować ten ambitny cel, w systemie chłodzenia budynku zastosowano koncepcję „klimatyzacji komfortowej”. Oznacza to, że użytkownicy i mieszkańcy mogą uzyskać komfort cieplny w każdym pomieszczeniu, mając przy tym możliwość zmiany temperatury w zależności od sposobu użytkowania danego pomieszczenia, temperatury zewnętrznej itd.

Ogrzewanie i chłodzenie w Sky Tower jest instalacją 4-rurową, w której grzanie i chłodzenie są osobnymi systemami. Przestawienie systemu z chłodzenia na ogrzewanie lub odwrotnie zgodnie z aktualną porą roku następuje automatycznie w centrali systemu. Jest to możliwe dzięki 253 zaworom AB-QM zainstalowanym w klimakonwektorach, które gwarantują perfekcyjną kontrolę temperatury w 51-piętrowym budynku. Zawory równoważąco-regulacyjne niezależne od zmian ciśnienia (AB-QM) zapewniają równomierny przepływ medium, łatwą regulację oraz niskie koszty utrzymania przez cały okres eksploatacji instalacji.

Zalety systemu chłodzenia firmy Danfoss:
• Wysoka efektywność energetyczna
• Przyjemny klimat wewnątrz budynku
• Możliwość regulacji temperatury
• Niskie koszty utrzymania i obsługi serwisowej
• Szybka instalacja i łatwe uruchomienie

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych