Bezpieczeństwo danych przy jednoczesnym oszczędzaniu energii

Zapotrzebowanie na centra danych mieszczące systemy komputerowe gwałtownie wzrasta, co przekłada się na wzrost zużycia energii. Jednak rozwiązania znajdujące się w zasięgu ręki pomogą je obniżyć. Właściciel centrum danych zainstalował wysoce wydajne urządzenia chłodzące, które wykorzystują technologię firmy Danfoss, dzięki którym obecna, roczna oszczędność energii wynosi 33%.

— 21 listopada 2014 Przez Danfoss

W centrum danych spora część zużywanej energii wykorzystywana jest do odprowadzania ciepła, aby zapewnić bezpieczeństwo danych przy zachowaniu odpowiedniej temperatury i wilgotności. Mieszcząca się w Wielkiej Brytanii firma zajmująca się rozwiązaniami klimatycznymi zainstalowała urządzenia chłodzące w centrum danych skalowalnych, które wykorzystują sprężarki firmy Danfoss o zmiennej prędkości. Uzyskano w ten sposób doskonałą efektywność zużycia energii ocenioną na 1,21 dla centrum danych.

W ostatnim badaniu, średnia ocena ponad 500 centrów danych wyniosła 1,8. Niższe zużycie energii oznacza, że właściciel oszczędza 33% energii i 1,5 mln EUR rocznie.

Instalacja znajdująca się w centrum danych składa się z 12 wysoko wydajnych urządzeń chłodzących, z których każdy wyposażony jest w wiele wentylatorów o zmiennej prędkości i sprężarek, a wszystko to w celu zminimalizowania zużycia energii i zapewnienia szybkiej i dokładnej regulacji temperatury.
  
Ze względów bezpieczeństwa nie możemy ujawnić ani nazwy, ani lokalizacji tego centrum danych, ponieważ informacje obsługiwane przez serwery są często bardzo wrażliwe.

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych