Zapotrzebowanie na energię obniżone o 94% w starym kompleksie mieszkaniowym

Na przedmieściach Niemieckiego Niehl w Kolonii, całkowicie odnowiony został stary kompleks mieszkalny Ford. Podczas gdy poziom życia wzrósł, zapotrzebowanie na ogrzewanie spadło o 94%. Ważną rolę odegrała tu koncepcja ogrzewania firmy Danfoss.

— 16 kwietnia 2015 Przez Danfoss

Rzędy trzypiętrowych domów w kompleksie mieszkaniowym przeznaczonym dla pracowników zakładu Ford wybudowane zostały w latach 1950/51. W roku 2009 nie spełniały już one najnowszych standardów, w związku z czym zostały odnowione i zmodernizowane zarówno w zakresie architektury, jak i energii.

Przed odnowieniem zużycie energii przez budynki wahało się na poziomie około 290 kWh/m2/rok. Po odnowieniu budynki są obecnie tak dobrze izolowane i tak wysoce energooszczędne, że zużycie energii zostało zmniejszone do średnio 47 kWh/m2/rok. 

Energia dostarczana jest do 264 mieszkań korzystających z kotłów opalanych gazem i paneli słonecznych. 60% wody ogrzewane jest za pomocą kolektorów słonecznych. Wodę tę wprowadza się do lokalnej sieci ciepłowniczej i efektywnie rozprowadza do grzejników w każdym mieszkaniu za pomocą stanowisk mieszkaniowych firmy Danfoss. Każde stanowisko mieszkaniowe posiada także system wody słodkiej służący do ogrzewania zdecentralizowanej wody pitnej wykorzystywanej w kuchni i łazience w higieniczny i bezpieczny sposób.

Ponadto, termostaty grzejnikowe firmy Danfoss precyzyjnie regulują ciepło dostarczane przez grzejnik.

Dziś, mniejsze marnowanie energii zaowocowało wzrostem przychodów z najmu dla właściciela, jak również obniżeniem rachunków za ogrzewanie dla mieszkańców.

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych