Minerały konfliktowe

 • Ustawa Dodd-Frank wymaga od firm notowanych w USA składania rocznych sprawozdań z wykorzystania złota, cyny, tantalu i wolframu pochodzących z nielegalnych kopalń w Demokratycznej Republice Konga i krajów sąsiednich.

  W firmie Danfoss, materiały te wykorzystywane są w naszych produktach elektronicznych oraz podzespołach, które kupujemy.
  Danfoss nie znajduje się na liście firm notowanych w USA i nie podlega bezpośrednio US Securities and Exchange Commission (SEC) (amerykańska komisja papierów wartościowych i giełdy). W związku z powyższym działamy poza bezpośrednim zakresem regulacji. Jednakże, ponieważ jesteśmy dostawcą dla wielu dużych firm, które podlegają SEC, zdajemy sobie sprawę, że ustawa Dodd-Frank będzie miała wpływ również na naszą działalność, oraz że nasi klienci będą od nas oczekiwali możliwości zapoznania się ze ścieżką pochodzenia określonych minerałów znajdujących się w naszych produktach; w związku z powyższym ułatwiamy spełnianie obowiązku informacyjnego naszym klientom.

  Dlatego firma Danfoss podjęła następujące kroki

  • Uwzględniliśmy Minerały konfliktowe na naszym wykazie substancji i minerałów objętych zakazem, aby nasi dostawcy byli na bieżąco z nowymi wymogami Stanów Zjednoczonych.
  • Stworzyliśmy i wdrożyliśmy „politykę bezkonfliktowości”.
  • Intensywnie wspieramy wdrażanie systemów baz danych międzynarodowych umożliwiających ujawnienie pochodzenia, w tym wykorzystanie Conflict Minerals Reporting Template.
  • Dbamy o to, aby EICC był aktualizowany o istotne informacje na temat hut oraz na żądanie udostępniamy te informacje naszym klientom.
  • Korzystamy z iPoint Conflict Minerals Platform (www.conflict-minerals.com) w celu zgłaszania minerałów kwestionowanych i zachęcamy naszych klientów oraz dostawców do robienia tego samego w celu ułatwienia wymiany raportów na ten temat.
  • Firma Danfoss została zarejestrowana w iPoint z identyfikatorem iPCMP ID 2100 oraz DUNS numer 305482259.
  • Jesteśmy w trakcie zbierania od naszych dostawców informacji o pochodzeniu minerałów kwestionowanych. Będzie to wymagało długofalowych działań, ponieważ globalny łańcuch dostaw jest bardzo złożony.

   

    

    

  Polub nas

  Chcesz nas poznać?

  Obserwuj nas na profilach społecznościowych