Właśnie ukończona rozbudowa laboratorium ATEX firmy Danfoss przyspieszy wdrażanie przyszłościowych czynników chłodniczych

ATEX lab ribbon cutting
Wczoraj w obecności setki klientów, dziennikarzy i pracowników przecięto wstęgę i otwarto drzwi do naszego rozbudowanego laboratorium ATEX. Placówka ta przyczyni się do przyspieszenia badań pracy sprężarek z różnymi czynnikami chłodniczymi, ułatwiając przechodzenie na przyszłościowe rozwiązania.

- 15 listopada 2018 Przez Danfoss Cooling

„Droga do nowoczesnych czynników bierze początek tutaj.”

Tymi słowami, wypowiedzianymi przez Prezesa Danfoss Cooling Jürgena Fischera, dokonano otwarcia naszego nowego laboratorium ATEX we francuskim Trevoux.

Rozbudowa tej placówki ogromnie rozszerza nasze zdolności testowania sprężarek chłodniczych i klimatyzacyjnych podczas pracy z palnymi i alternatywnymi czynnikami chłodniczymi oraz daje nam możliwość rozwijania w tym zakresie lepszych rozwiązań technicznych. Ulepszenia te odegrają ważną rolę w ograniczaniu emisji CO2, łagodząc wpływ na zmiany klimatu i pomagając nam oferować klientom lepsze wyroby.

Certyfikat ATEX oznacza, że budynek oraz realizowane w nim procedury starannie opracowano z myślą o strefach zagrożonych wybuchem (ATEX) i palnych czynnikach chłodniczych. Zapewnia on, że środowisko, w którym prowadzone są testy, jest tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Sześciokrotnie powiększone do 3000 m2 laboratorium ATEX jest obecnie największe w Europie.

 

JF welcoming invitees Noel Ryan and Jürgen Fischer welcome everyone.

 

Noel Ryan, Prezes Commercial Compressors dał do zrozumienia, że nieprzypadkowo nowe laboratorium umiejscowiono w Europie: “Zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów i łatwość dotarcia do naszej fabryki dają nam zdolności niezbędne do opracowania przyszłościowych rozwiązań w zakresie czynników i sprężarek chłodniczych. Wielu spośród nas zna się od dawna. Dokonująca się obecnie zmiana technologiczna nie jest pierwszą, której doświadczamy, lecz możliwe, że najszybszą i jedną z najdroższych, znaczoną pilnie pojawiającymi się w Europie kamieniami milowymi. Firma Danfoss czyni ogromne inwestycje, aby wspomagać te przemiany.”

Jürgen Fischer, Prezes Danfoss Cooling powiązał rozbudowę laboratorium z bogatymi tradycjami firmy Danfoss na polu inwestowania w przyszłość: „Danfoss ma w genach angażowanie środków na poszukiwania rozwiązań energooszczędnych, niezawodnych i przyszłościowych. Tym nowym laboratorium ATEX demonstrujemy naszą inwestycję w czynniki chłodnicze jutra. Jest to największa placówka tego rodzaju w Europie, a ponadto dysponujemy odpowiednimi ludźmi, wyrobami i kompetencjami, aby powstrzymać przegrzewanie naszej planety.”

 

ATEX lab from sky Sky view of the ATEX lab and the French factory for Commercial Compressors

 

O laboratorium:

Prace w laboratorium ATEX dotyczą całego cyklu rozwoju sprężarek, od nowoczesnych metod projektowania, po wdrażanie nowego produktu. Kształtują jakość wyrobów w dwóch wymiarach: niezawodności i wydajności. Laboratorium pozwala firmie Danfoss powielać pełen zakres badań dla czynników chłodniczych z grup bezpieczeństwa do A3 włącznie i wspomagać specjalistów w przechodzeniu na zamienniki z grup A2L/A3 (o niższej i wyższej palności).

Zdolności badawcze:

 

  • 2 zespoły robocze (dzienny i nocny)
  • 5000 testów wydajności
  • 300 000 godzin testów niezawodności
  • 50 stanowisk pomiarowych do testów sprężarek o wydajności od 0,5 do 60 TR (1,76 do 211 kW) i zespołów sprężarkowych o wydajności od 0,5 do 240 TR (1,76 do 844 kW)
  • Pomieszczenia do badań energetycznych, wydajnościowych i akustycznych
  • Pomieszczenia do badań niezawodności pod kątem własności oleju i trwałości

 

 

Media społecznościowe

Oficjalnym kanałem mediów społecznościowych naszej firmy jest Danfoss Cool Korzystaj z serwisów społecznościowych i weź udział w konwersacji

Elektroniczne biuletyny firmy Danfoss

Odbieraj najnowsze wiadomości i artykuły poświęcone ostatnio opracowanym w firmie Danfoss produktom i rozwiązaniom za pośrednictwem swojej skrzynki mailowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Czy ten materiał Cię zainteresował? Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami! Wyślij do nas wiadomość e-mail, a jeden z ekspertów z firmy Danfoss odpowie najszybciej jak to możliwe.

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych