Danfoss nadal utrzymuje silną tendencję wzrostową

www-general-hq3 Sprawozdanie za pierwsze 9 miesięcy 2018 roku

Światowe mega trendy, takie jak digitalizacja, elektryfikacja i wyzwania związywane ze zmianą klimatu, napędzają popyt na technologię Danfoss.

- 9 listopada 2018 Przez Danfoss Poland

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. sprzedaż wzrosła o 202 miliony EUR do 4,569 milionów EUR - wzrost o 8% w walucie lokalnej. Zysk operacyjny (EBIT) wzrósł o 11% do 549 mln EUR, a zysk netto o 48 mln EUR do 374 mln EUR. W tym samym czasie grupa kontynuowała swoje znaczące inwestycje w inicjatywy rozwojowe i cyfryzację, ostatnio dzięki zyskaniu technologii i przejęciu udziałów w Artemis Intelligent Power i AXCO-Motors.

"Coraz większa uwaga poświęcona rozwiązywaniu problemów związanych ze zmianą klimatu sprawia, że nasze energooszczędne technologie mają teraz szczególnie istotne znaczenie, a nasi klienci coraz częściej oczekują bardziej inteligentnych systemów, na przykład w budynkach czy supermarketach, które wykorzystują nasze zaawansowane rozwiązania cyfrowe, aby zużywać mniej energii i ograniczać marnotrawstwo żywności”, mówi Kim Fausing, prezes i dyrektor generalny Danfoss Group.

Sprzedaż jest przede wszystkim napędzana przez silny wzrost na głównych rynkach, w Ameryce Północnej, Europie i Chinach. W ostatnich kwartałach, północnoamerykańska działalność Danfoss nabrała tempa, ze względu na wysoki poziom inwestycji w infrastrukturę w Stanach Zjednoczonych. W szczególności segment Danfoss Power Solutions, który produkuje rozwiązania hydrauliczne i inne rozwiązania cyfrowe rozwiązania do zasilania maszyn typu off-road, spotkał się z dużym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych.

Pomimo znacznego tempa wzrostu w Danfoss, ostatnie miesiące wskazują na to, że niepewność na niektórych rynkach wzrosła ze względu na obecne otoczenie geopolityczne, co zaczęło być odzwierciedlone w odłożonych projektach i negatywnym wpływie na popyt.

„Jednak światowe mega trendy są tak silne, a znaczenie naszych rozwiązań tak znaczące, że utrzymujemy naszą długoterminową strategię na umacnianiu Danfoss. Będziemy nadal inwestować w inicjatywy rozwojowe i nowe technologie, aby stworzyć najlepsze możliwe podstawy przyszłego wzrostu".

Danfoss w Polsce
Danfoss w Polsce również utrzymuje dobre tempo wzrostu dzięki akwizycjom firm o zbliżonym portfolio produktów oraz inwestycje w istniejące parki maszynowe. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. sprzedaż Danfoss w Polsce wzrosła o 4,2% i wyniosła 36,5 mln PLN. Od 3 września 2018 r. Danfoss Poland prowadzi sprzedaż wymienników ciepła Sondex®, w wyniku wejścia w jej struktury sprzedażowe warszawskiej spółki Sondex Polska. Z kolei we Wrocławiu, Danfoss Power Solutions, który produkuje światowej klasy silniki hydrauliczne i układy sterowania wynajął dodatkowe powierzchnie produkcyjne na potrzeby dalszych inwestycji w rozwój nowoczesnych technologii i budowę modelowej Fabryki Przyszłości.

Najważniejsze dane Danfoss Group z pierwszych dziewięciu miesięcy 2018 roku:

  • Sprzedaż wzrosła o 5% do kwoty 4,569 mln EUR (pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku: 4,367 mln EUR), co odpowiada wzrostowi o 8% w lokalnej walucie.
  • Zysk operacyjny (EBIT) wzrósł o 11% do 549 mln EUR (pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku: 493 mln EUR). Marża EBIT wyniosła 12.0% (pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku: 11.3%).
  • Zysk netto poprawił się o 15% do 374 mln EUR (pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku: 326 mln EUR).

 

Firma Danfoss tworzy technologie, które pozwolą w przyszłości uzyskać więcej mniejszym nakładem środków. Rozwiązania Danfoss stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w zakresie infrastruktury, przemysłu spożywczego, efektywności energetycznej i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Oferowane produkty i usługi są wykorzystywane w takich obszarach jak: chłodnictwo, klimatyzacja, ogrzewnictwo, sterowanie silnikami i maszyny mobilne. Firma działa także w obszarze energii odnawialnej oraz infrastruktury grzewczej dla miast. Tradycja tworzenia przez Danfoss innowacyjnych technologii sięga 1933 roku. Obecnie firma jest światowym liderem w swojej branży, zatrudnia 27 000 pracowników i świadczy usługi na rzecz klientów w ponad 100 krajach. Danfoss jest przedsiębiorstwem prywatnym, którego właścicielem jest nadal rodzina jego założycieli. Więcej informacji na stronie www.danfoss.com

W Polsce znajduje się 7 zakładów produkcyjnych Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim, Tuchomiu, Warszawie, Koleczkowie i Żelazkowie, a także we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich. Działają w obszarze Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Napędów Elektrycznych oraz Power Solutions. Łączne zatrudnienie w Polsce kształtuje się na poziomie 1700 osób.

Więcej informacji:
Biuro Prasowe Danfoss Poland
Anna Kałaska-Nejfeld
tel.: +48 785 504 974
e-mail: anna_kalaska@danfoss.com

 

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych