Danfoss partnerem organizacji Sustainable Energy for All

Danfoss-Forum-Lisbon Po trzech latach bliskiej współpracy z organizacją Sustainable Energy for All (SEfor ALL), Danfoss oficjalnie staje się jej partnerem. Jako partner, Danfoss będzie wspierał realizację Celu Zrównoważonego Rozwoju (SDG) nr 7, czyli „Zrównoważona Energia dla Wszystkich”. Zadaniem SDG7 jest m.in. zapewnienie do 2030 roku powszechnego dostępu do nowoczesnych usług energetycznych, poprawa efektywności i zwiększenie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

- 10 maja 2018 Przez Danfoss Poland

Sustainable Energy for All to organizacja non-profit o światowym zasięgu skupiająca liderów ze środowisk rządowych, sektora prywatnego oraz poszczególnych społeczeństw, której zadaniem jest inicjowanie dyskusji na temat sposobów zapewnienia powszechnego dostępu do energii elektrycznej, która jest jednym z postanowień SDG7. Jako partner, Danfoss będzie wspierał działania dotyczące energooszczędności, sieci ciepłowniczych, technologii chłodniczych oraz efektywnych rozwiązań dla budownictwa.

Danfoss mocno angażuje się w działania mające na celu zwiększenie stopnia efektywności wykorzystania energii. Sieci ciepłownicze to jeden z obszarów, w których Danfoss wykazuje zdecydowane przywództwo ideowe i silne zaangażowanie, pomagając miastom usprawnić ich sieci. W celu dostarczenia wiedzy eksperckiej, ściśle związana z Danfoss Fundacja Bitten i Madsa Clausenów rozpoczęła w roku 2016 finansowe wspieranie pracy trzech ekspertów ds. sieci ciepłowniczych w dziale miejskim partnerstwa pomiędzy Programem Środowiskowym ONZ oraz Duńskim Uniwersytetem Technicznym (UNEP-DTU) w UN City w Kopenhadze w ramach wdrażania inicjatywy Disctrict Energy in Cities (9 mln koron duńskich w ciągu trzech lat).

Tak więc Danfoss będzie kontynuował ścisłą współpracę z Programem Środowiskowym ONZ oraz SEforALL nad programem District Energy Services Accelerator. Głównym jej celem jest zachęcanie miast do wdrażania efektywnych energetycznie usług ciepłowniczych i chłodniczych oraz dostosowywania prawa, działań oraz inwestycji związanych z energooszczędnością tak, aby udało się zrealizować cel zawarty w SDG7 mówiący o podwojeniu wskaźnika stopnia energooszczędności na świecie.

„Firmy takie jak Danfoss mogą pomóc światowej społeczności zrozumieć, co może nam dać realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju. W momencie, gdy staramy się osiągnąć SDG7 w kwestii zrównoważonej energii, a ogólny postęp w tym obszarze nie jest tak szybki i tak szeroko zakrojony, jak być powinien, partnerstwa pomiędzy sektorem prywatnym, rządami oraz lokalnymi społecznościami są nam potrzebne bardziej niż kiedykolwiek dotąd”, powiedziała Rachel Kyte – CEO organizacji SEforALL oraz Specjalny Reprezentant Sekretarza Generalnego ONZ dla SEforALL. „Stając się Partnerem-Dostawcą inicjatywy SEforALL, Danfoss poszerza zakres swojego przywództwa w grupie podmiotów, którym bliska jest idea zrównoważonej energii dla wszystkich oraz wykorzystuje swój ogólnoświatowy zasięg i wiedzę ekspercką na drodze do zrewolucjonizowania energooszczędności”.

Jürgen Fischer, Prezydent Danfoss Cooling oraz członek Zespołu Wykonawczego Grupy Danfoss powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że staliśmy się oficjalnym partnerem SEforALL. Jako że koncentrujemy się na opracowywaniu energooszczędnych rozwiązań, dołączenie do inicjatywy było dla firmy Danfoss naturalną koleją rzeczy. Zdajemy sobie sprawę, że aby osiągnąć SDG7 i podwoić stopień efektywności energetycznej, musimy współpracować z miastami oraz sieciami ciepłowniczymi. Udowodniliśmy już, że potrafimy pomóc naszym klientom obniżyć rachunki za energię, a tym samym stać się bardziej przyjaznym dla środowiska”.

Partnerstwo pomiędzy SEforALL i Danfoss rozpoczyna się rok po tym, jak Jürgen Fischer został powołany z ramienia firmy Danfoss na członka zespołu ds. chłodnictwa w All Global Planet. Panel ten zajmuje się tworzeniem raportu zawierającego rekomendacje oraz dowody na to, jak można zwiększyć dostęp do zrównoważonych i tanich rozwiązań w zakresie chłodnictwa na całym świecie. Opublikowanie raportu planowane jest na lipiec 2018 roku.

 

Firma Danfoss tworzy technologie, które pozwolą w przyszłości uzyskać więcej mniejszym nakładem środków. Rozwiązania Danfoss stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w zakresie infrastruktury, przemysłu spożywczego, efektywności energetycznej i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Oferowane produkty i usługi są wykorzystywane w takich obszarach jak: chłodnictwo, klimatyzacja, ogrzewnictwo, sterowanie silnikami i maszyny mobilne. Firma działa także w obszarze energii odnawialnej oraz infrastruktury grzewczej dla miast. Tradycja tworzenia przez Danfoss innowacyjnych technologii sięga 1933 roku. Obecnie firma jest światowym liderem w swojej branży, zatrudnia 27 000 pracowników i świadczy usługi na rzecz klientów w ponad 100 krajach. Danfoss jest przedsiębiorstwem prywatnym, którego właścicielem jest nadal rodzina jego założycieli. Więcej informacji na stronie www.danfoss.com

W Polsce znajduje się 7 zakładów produkcyjnych Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim, Tuchomiu, Warszawie, Koleczkowie i Żelazkowie, a także we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich. Działają w obszarze Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Napędów Elektrycznych oraz Power Solutions. Łączne zatrudnienie w Polsce kształtuje się na poziomie 1700 osób.

Więcej informacji:
Biuro Prasowe Danfoss Poland
Anna Kałaska-Nejfeld
tel.: +48 785 504 974
e-mail: anna_kalaska@danfoss.com

 

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych