Prezes i CEO Niels B. Christiansen opuszcza Danfoss – jego stanowisko przejmie Kim Fausing

Niels B. Christiansen zdecydował się opuścić Danfoss po dziewięciu latach zarządzania firmą, zostawiając ją z imponującymi wynikami finansowymi, wysokimi osiągnięciami, postępującym wzrostem i cyfrową transformacją w trakcie rozwoju. Z dniem 1 lipca 2017 jego stanowisko przejmuje dotychczasowy COO, Kim Fausing, bliski współpracownik Niels B. Christiansena w Komitecie Wykonawczym firmy, który będzie kontynuować strategię Danfoss, koncentrując się na rozwoju i digitalizacji.

- 23 marca 2017 Przez Danfoss Poland

Przewodniczący Zarządu Danfoss, Jørgen Mads Clausen jest wdzięczny Nielsowi B. Christiansenowi za istotny wkład w rozwój firmy Danfoss. „Jesteśmy pełni uznania dla Nielsa, patrząc, jak kończy swoją misję w firmie Danfoss. Wszystkie finansowe dane wskazują na dobry kierunek - firma rośnie i jest w świetnej formie. Uważam za naturalne, że Niels po tylu latach na czele firmy, potrzebuje nowych wyzwań.

W imieniu Zarządu oraz swoim własnym, chciałbym mu podziękować za wybitne przywództwo w naszej organizacji. Jednocześnie cieszę się, że stanowisko Nielsa B. Christinasena przejmuje tak kompetentny następca, jakim jest Kim Fausing, który przez ostatnie dziewięć lat odegrał bardzo istotną rolę w rozwoju firmy Danfoss”, mówi Jørgen Mads Clausen.
Niels B. Christiansen z dumą żegna firmę, świadomy imponujących wyników i kondycji, w jakiej ją opuszcza. „Koncentrujemy się na biznesie, zoptymalizowaliśmy „maszynownię”, rozwijamy się, a nasza cyfrowa transformacja jest na dobrej drodze. Przeprowadzenie tak fundamentalnych zmian wymagało ogromnego wysiłku od całego zespołu. Z dumą przekazuję silny Danfoss, w świetnej kondycji, w dobre ręce. To właściwy czas, zarówno dla firmy, jak i dla mnie. Jestem gotowy na nowe wyzwania – jakie, jeszcze nie zdecydowałem”, mówi Niels B. Christiansen.

Kim Fausing z pasją i pełną świadomością przejmuje nowe zadania. „Czułem się w Danfossie, jak u siebie, już od pierwszego dnia pracy. Kontynuacja tej podróży w roli Prezesa i CEO będzie ekscytującym wyzwaniem. W Zarządzie zdefiniowaliśmy strategię i wytyczyliśmy kierunki dla Danfoss, nadal będziemy realizować przedstawione plany. Nie mogę się doczekać nowych zadań i z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój firmy Danfoss wraz z silnym zespołem i Zarządem”, mówi Kim Fausing.

 

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych