Engineering Tomorrow talks - oglądaj na żywo!

ETtalks-738

17 kwietnia w Muzeum Polin w Warszawie odbędzie się polska edycja konferencji Engineering Tomorrow talks (#ETtalks), w której wezmą udział m.in. takie osobowości jak: Rachel Kyte, Carlo Ratti, Natalia Hatalska. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Denis Urubko. Konferencja będzie transmitowana na żywo na Facebooku Danfoss Poland.

 

- 14 kwietnia 2018 Przez Danfoss Poland

Engineering Tomorrow talks jest częścią globalnej serii konferencji z udziałem wybitnych mówców i wizjonerów, którzy zaprezentują najnowsze trendy w technologiach dla klimatu i energii oraz innowacyjne koncepcje inteligentnych budynków i miast przyszłości. Kolejne edycje są planowane w Kijowie, Dubaju, Rio de Janerio oraz w Indiach. #ETtalks na całym świecie organizuje Danfoss Group.

#ETtalks to unikalna okazja, by posłuchać na żywo osoby, które są częstymi mówcami na World Economic Forum w Davos, Climate Summit, NYC Climate Week czy TEDex, a w Polsce nie były nigdy lub są tu nadzwyczaj rzadko. Dzięki nim i odbywającej się konferencji #ETtalks, Warszawa 17 kwietnia stanie się centrum debaty o najnowszych trendach technologicznych dla klimatu i energii oraz inteligentnych budynkach, m.in. o budynkach i systemach efektywnych energetycznie, które nie tylko konsumują energię, ale również mogą ją produkować. Możemy je budować już dziś, korzystając z wiedzy i doświadczenia najlepszych. Podczas #ETtalks uczestnicy poszukają odpowiedzi na zaskakujące pytania, m.in.:

  • Czy budynki przyszłości będą czuły i odpowiadały? 
  • Czy supermarket może stać się wirtualną elektrownią?
  • W jakich biurach będziemy pracowali w 2120 roku?

"Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w #ETtalks w Warszawie. Jestem zdania, że powinniśmy propagować wydarzenia tego typu, ponieważ dzięki nim osoby pochodzące z różnych środowisk mają szansę spotkać się, współpracować i dzielić swoimi pomysłami związanymi z tak ważnymi kwestiami jak zmiany klimatyczne czy energia - czyli tak naprawdę dyskutować o naszej wspólnej przyszłości", mówi profesor Carlo Ratti, architekt, inżynier oraz wykładowca na Massachusetts Institute of Technology.

„#ETtalks to okno do świata najnowszych technologii związanych z energią i ochroną klimatu. Będziemy gościć najciekawszych mówców z całego świata, którzy będą opowiadali o wizjach miast i budynków przyszłości. Mamy nadzieję, że potem nasi goście przekują tę wizję w rzeczywistość” - mówi Karolina Barcewicz, Dyrektor Komunikacji Strategicznej w Danfoss Poland, odpowiedzialna za organizację wydarzenia w Polsce.

Mówcy #ETtalks to wybitne osobowości ze świata nauki, technologii i biznesu, którzy tworzą lub wpływają na powstawanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie poprawy efektywności energetycznej. Wśród nich znaleźli się, m.in.:

Rachel Kyte, CEO organizacji Sustainable Energy for All i Specjalny Reprezentant Sekretarza Generalnego ONZ dla SEforALL
Temat wystąpienia: Potencjał efektywności energetycznej w budynkach

Kjell H. Strøm, Starszy Wiceprezydent Sprzedaży i Marketingu w obszarze Chłodnictwa w Danfoss
Temat wystąpienia: Czy supermarket może stać się wirtualną elektrownią?

Stanislav Frnka, Prezes Zarządu, HB Reavis Poland
Temat wystąpienia: Opowieść o budowie najwyższego budynku w UE

Aleksandra Przegalińska, Filozofka i ekspert od sztucznej inteligencji
Temat wystąpienia: Tajemnica sztucznej inteligencji

Katarzyna Zawodna-Bijoch, Prezes biurowej spółki Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej
Temat wystąpienia: Futureproof workplace: miejsce pracy gotowe na potrzeby jutra

Carlo Ratti, Architekt, inżynier oraz wykładowca na Massachusetts Institute of Technology
Temat wystąpienia: Miasta, które czują

Waldemar Olbryk, Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający części mieszkaniowej Echo Investment
Temat wystąpienia: Miasto może być inteligentne, tylko wtedy, kiedy odpowiada na podstawowe potrzeby mieszkańców

Denis Urubko, gość specjalny, himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Kakarokum
Temat wystąpienia: Konstrukcja wysoka na 8000 metrów

Natalia Hatalska, Analityk trendów, założycielka i CEO instytutu badań nad przyszłością - infuture hatalska foresight institute
Temat wystąpienia: Scenariusze odległej przyszłości

Gospodarzem konferencji #ETtalks będzie Ralph Talmont, kurator TEDxWarsaw. Partnerzy konferencji: Harvard Business Review Polska, ICAN Institute, Sustainable Energy for All.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w konferencji na miejscu, będą mogły na żywo oglądać streaming online na Facebooku Danfoss Poland.

 

Firma Danfoss tworzy technologie, które pozwolą w przyszłości uzyskać więcej mniejszym nakładem środków. Rozwiązania Danfoss stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w zakresie infrastruktury, przemysłu spożywczego, efektywności energetycznej i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Oferowane produkty i usługi są wykorzystywane w takich obszarach jak: chłodnictwo, klimatyzacja, ogrzewnictwo, sterowanie silnikami i maszyny mobilne. Firma działa także w obszarze energii odnawialnej oraz infrastruktury grzewczej dla miast. Tradycja tworzenia przez Danfoss innowacyjnych technologii sięga 1933 roku. Obecnie firma jest światowym liderem w swojej branży, zatrudnia 27 000 pracowników i świadczy usługi na rzecz klientów w ponad 100 krajach. Danfoss jest przedsiębiorstwem prywatnym, którego właścicielem jest nadal rodzina jego założycieli. Więcej informacji na stronie www.danfoss.com

W Polsce znajduje się 7 zakładów produkcyjnych Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim, Tuchomiu, Warszawie, Koleczkowie i Żelazkowie, a także we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich. Działają w obszarze Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Napędów Elektrycznych oraz Power Solutions. Łączne zatrudnienie w Polsce kształtuje się na poziomie 1700 osób.

Więcej informacji:
Biuro Prasowe Danfoss Poland
Anna Kałaska-Nejfeld
tel.: +48 785 504 974
e-mail: anna_kalaska@danfoss.com

 

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych