#ETtalks: Przyszłość inteligentnych miast jest bliżej niż myślisz

738-415-ETtalk-Kijow Ponad 200 klientów wzięło udział w drugim wydarzeniu z serii #ETtalks, tym razem zorganizowanym w stolicy Ukrainy – Kijowie.

- 20 czerwca 2018 Przez Danfoss Poland

Inspiracja, wizja, wiedza – te trzy słowa opisują dokładnie to, co zyskało dwustu uczestników wydarzenia, które miało miejsce w budynku kijowskiego Mystetskyi Arsenal w piątkowe popołudnie. To już drugi raz, gdy Danfoss zaprosił mówców i klientów na czterogodzinne spotkanie, którego główną ideą jest przywództwo myślowe, a które ma na celu dostarczyć jego uczestnikom inspiracji w codziennym prowadzeniu biznesu.

„Jeśli nie patrzymy z szerszej perspektywy, nasze możliwości podejmowania właściwych decyzji są ograniczone. Chcąc odnieść sukces, musimy patrzeć strategicznie 20-30 lat do przodu. Główną zaletą tego wydarzenia jest to, że pozwala nam właśnie na takie spojrzenie”, powiedział Valeriy Bezus, wiceprzewodniczący Regionalnej Rady Dniepropietrowska na Ukrainie.

Oto niektóre z pytań, jakie padły na scenie: Jak miasta mogą wykorzystywać wszystkie dostępne źródła ciepła w inteligentny sposób? Jak ograniczyć zużycie energii przez oczyszczalnie ścieków do zera? Jak mieć pewność, że wybieramy właściwą drogę rozwoju właściwej technologii? Odpowiedzi na te pytania udzielili znani mówcy, dzieląc się z uczestnikami spotkania spojrzeniem z własnej, wyjątkowej perspektywy.

#ETtalks ma za zadanie inspirować do działania. Jak Paul Voss, dyrektor zarządzający Euroheat & Power, stwierdził w swojej prezentacji: „Musimy dokonać poważnej zmiany, a zostało nam niewiele czasu. W kwestii zmian klimatycznych i energetycznych największe znaczenie mają miasta. To tam mieszkają ludzie, to tam występuje problem emisji i to tam znajdziemy największą szansę na dokonanie zmian, których rozmiary naprawdę będą w stanie zrobić różnicę”.
Z kolei zdaniem Jensa Martina Skibsted – projektanta, członek Global Future Council ds. przyszłości miast i urbanizacji przy Światowym Forum Ekonomicznym, projektowanie lepszego jutra rozpoczyna się od właściwej wizji mającej swoje źródło w zrozumieniu ludzkich potrzeb.

Relację na żywo przeprowadzoną na Facebooku oglądało ponad 2000 osób.

Facts:
#ETtalks - Engineering Tomorrow talks – to międzynarodowa platforma oraz seria spotkań stworzona po to, aby inspirować do innowacyjnego sposobu myślenia oraz opracowywania rozwiązań w kwestiach klimatycznych i energetycznych.

#ETtalks to najlepsi mówcy i wizjonerzy prezentujący innowacyjne pomysły dotyczące inteligentnych budynków przyszłości.

 

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych