Komitet wykonawczy

 • Kim Fausing


  Prezes i CEO
  Data urodzenia: 31 sierpnia 1964 r.

  Kim Fausing ma szerokie doświadczenie w zakresie zarządzania, zdobyte w czasie pracy na stanowiskach kierowniczych w globalnych firmach przemysłowych.

  W 2017 r. Kim Fausing został powołany na stanowisko Prezesa i CEO. Przedtem, od 2008 r. był Wiceprezesem Wykonawczym i Dyrektorem Operacyjnym, czyli odpowiadał za wszystkie segmenty Danfoss i System Biznesu (Danfoss Business System) oraz Dział Globalnego Zaopatrzenia (Global Procurement). W 2007 r. zaczął pracę w Danfoss na stanowisku Prezydenta Dywizji Chłodnictwa i Klimatyzacji (Danfoss Refrigeration & Air Conditioning Division).

  W latach 1990-2006 Kim Fausing pracował w Hilti Corporation, rodzinnej firmie mającej swoją siedzibę w Liechtensteinie i zatrudniającej ponad 21 tys. osób na całym świecie. W Hilti, Kim Fausing pracował na wielu stanowiskach na poziomie międzynarodowym, a w 2003 r. został mianowany Prezesem Dywizji i członkiem Zespołu Wykonawczego Grupy w centrali firmy.

  Kim Fausing uzyskał tytuł magistra mechanika oraz ukończył studia MBA w Henley.

  Doświadczenie związane z pracą w zarządach:

  • Wiceprzewodniczący Rady w firmie SMA Solar Technology AG w Niemczech 
  • Członek Rady w firmie Hilti AG w Liechtensteinie

  Jesper V. Christensen

  Wiceprezes Wykonawczy i CFO
  Data urodzenia: 3 listopada 1969 r.

  Jesper V. Christensen ma szerokie doświadczenie w zakresie finansów i biznesu zdobyte w czasie pracy na kilku stanowiskach kierowniczych w Danfoss i dawnej firmie Sauer-Danfoss Inc.

  W 2009 r. został powołany na stanowisko Wiceprezesa Wykonawczego i Dyrektora Finansowego w firmie Sauer-Danfoss Inc. Na stanowisku tym pozostał do 2013 r., w którym to roku został mianowany Wiceprezesem Wykonawczym i CFO Danfoss A/S w związku z przejęciem
  i integrowaniem firmy Sauer-Danfoss Inc. w ramach Danfoss.

  W 1993 r. zaczął pracować w Danfoss A/S, gdzie był zaangażowany w Program Porotacyjny (dzisiaj nazywany Programem Podyplomowym). W 1998 r. objął stanowisko Globalnego Menedżera ds. Finansów w Dywizji Napędów Elektrycznych (Danfoss Drives), natomiast w 2004 r. został Wiceprezesem ds. Usług Finansowych w Danfoss Global Business Services. W 2007 r. został mianowany Wiceprezesem ds. Finansów, IT i HR w Danfoss Motion Controls.

  Jesper V. Christensen ma tytuł magistra rachunkowości i finansów.

  Doświadczenie związane z pracą w zarządach:

  • Członek Rady w firmie Danish Crown A/S w Danii
  • Członek Rady Konfederacji Przemysłu Duńskiego
  • Członek Rady Przemysłu Wytwórczego, stowarzyszenia wchodzącego w skład Konfederacji Przemysłu Duńskiego

   

  Eric Alström

  Prezydent Danfoss Power Solutions
  Data urodzenia: 26 kwietnia 1966 r.

  Eric Alström ma szerokie doświadczenie w zakresie zarządzania zdobyte w czasie pracy na stanowiskach kierowniczych w globalnych firmach przemysłowych.

  W 2012 r. zaczął pracować w Danfoss na stanowisku Prezesa i Dyrektora Wykonawczego Sauer-Danfoss Inc., firmy publicznie notowanej na giełdzie w Nowym Jorku, której większościowym udziałowcem był Danfoss. Kiedy Danfoss kupił pozostałe udziały w 2013 r., zmieniono nazwę firmy, a Eric Alström został Prezydentem Danfoss Power Solutions.

  W latach 2008-2012 Eric Alström był Dyrektorem Zarządzającym (Geschäftsführer) w firmie Benteler Automotive. W latach 1992-2008 pracował na kilku stanowiskach kierowniczych w firmie General Motors
  w Europie, Stanach Zjednoczonych i regionie Azji i Pacyfiku, a na swoim ostatnim stanowisku w tej firmie był Wiceprezesem ds. Zakupów i Łańcucha Dostaw GM w Europie i Dyrektorem Zarządzającym (Geschäftsführer) w firmie Adam Opel GmbH.

  Eric Alström uzyskał tytuł magistra zarządzania w Podyplomowej Szkole Biznesu na Uniwersytecie Stanforda oraz licencjat w zakresie administracji biznesu i ekonomii na Uniwersytecie Goeteborskim.

  Doświadczenie związane z pracą w zarządach:

  • Wiceprzewodniczący Rady w firmie Hempel A/S w Danii
  • Członek Rady Programu MSx na Uniwersytecie Stanforda oraz Rady ds. Doradztwa na rzecz Absolwentów Szkoły Zarządzania Sloan

   

  Jürgen Fischer


  Prezydent Segmentu Chłodnictwa (Danfoss Cooling)
  Data urodzenia: 12 grudnia 1963 r.

  Jürgen Fischer ma szerokie doświadczenie w zakresie kierowania ludźmi zdobyte w czasie pracy 

  w globalnych firmach przemysłowych z dziedziny informatyki, telekomunikacji i budowy maszyn.

  W 2015 r. Jürgen Fischer został powołany na stanowisko Prezydenta Segmentu Chłodnictwa (Danfoss Cooling). W 2008 r. zaczął pracować w Danfoss jako Wiceprezydent Działu Automatyki Przemysłowej (Industrial Automation), zaś w 2010 r. został Starszym Wiceprezydentem Działu Automatyki Chłodniczej (Automatic Controls). W 2013 r. został mianowany Prezydentem Dywizji Chłodnictwa i Klimatyzacji (Refrigeration and A/C Division).

  Zanim zaczął pracować w Danfoss, był Globalnym Wiceprezesem firm GN Netcom i Jabra®. Pracował też na kierowniczych stanowiskach w firmach Genicom, California Kleindienst Autowaschtechnik i Digital Equipment.

  Jürgen Fischer uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie w Augsburgu. Ponadto, ukończył studia w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi w INSEAD and IMD.

  Doświadczenie związane z pracą w zarządach:

   

  • Członek Rady Sterującej Europejskiego Partnerstwa na rzecz Energii i Środowiska (European Partnership for Energy and the Environment - EPEE.

   

  Vesa Laisi

  Prezydent Segmentu Napędów Elektrycznych (Danfoss Drives)
  Data urodzenia: 21 czerwca 1957 r.

  Vesa Laisi ma szerokie doświadczenie w zakresie zarządzania, zdobyte w czasie pracy na stanowiskach kierowniczych w globalnych firmach przemysłowych.

  W 2014 r. Vesa Laisi został mianowany Prezydentem Segmentu Napędów Elektrycznych (Danfoss Drives) w związku z przejęciem i integrowaniem Vacon Plc., globalnego producenta przetwornic AC, notowanego publicznie na giełdzie NASDAQ OMX Helsinki, mającego swoją siedzibę w Vaasa w Finlandii. Przez 13 lat Vesa Laisi był Prezesem i Dyrektorem Wykonawczym firmy Vacon Plc.

  W latach 1982-2001 pracował na różnych stanowiskach w firmach Vaisala, ABB Industry (Grupa Drives), ABB Strömberg Drives, Strömberg UK (Anglia) i Kymi-Strömberg.

  Uzyskał tytuł magistra elektronika na Politechnice w Tampere w Finlandii, a także tytuł magistra marketingu na Helsińskim Uniwersytecie Ekonomicznym w Finlandii. Ponadto, odbył dodatkowe studia w ramach programu Euro MBA na Politechnice Helsińskiej w Finlandii.

  Lars Tveen

  Prezydent Segmentu Ogrzewnictwa (Danfoss Heating)
  Data urodzenia: 26 czerwca 1963 r.

  Lars Tveen ma szerokie doświadczenie w zakresie zarządzania, zdobyte w czasie pracy na stanowiskach kierowniczych w Danfoss.

  W 2015 r. Lars Tveen został mianowany Prezydentem Segmentu Ogrzewnictwa (Danfoss Heating). Przedtem, od 2009 r. pracował na kierowniczych stanowiskach jako Prezydent Dywizji Ciepłownictwa (Danfoss District Energy) i jako Starszy Wiceprezydent Dywizji Ciepłownictwa (Danfoss District Heating).

  W 1989 r. zaczął pracować w Danfoss, jako stażysta w zakresie zarządzania, zaś w latach 1989-2009 pracował na różnych stanowiskach, np. w latach 1994-1996 przebywał na stałe
  w Chicago w Stanach Zjednoczonych na stanowisku Menedżera ds. Amerykańskiego Rynku HVAC market. W 1999 r. objął stanowisko Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu w Dywizji Pomp Wysokociśnieniowych (High-Pressure Division).

  Lars Tveen uzyskał licencjat (w dziedzinie inżynierii produkcji) na Wydziale Technicznym w Odense oraz licencjat w dziedzinie handlu na Uniwersytecie Południowej Danii.

  Doświadczenie związane z pracą w zarządach:  

  • Przewodniczący Rady Fundacji ProjectZero w Danii (lokalna inicjatywa na rzecz osiągnięcia neutralności pod względem emisji CO2 do 2029) 
  • Członek Rady Energetyki, stowarzyszenia wchodzącego w skład Konfederacji Przemysłu Duńskiego
  • Członek Rady Duńskiej Agencji ds. Energii, Program EUDP, w Danii
  • Członek Rady ds. Energii Odnawialnej w Danii
  • Członek Rady w SKAKO A/S w Danii 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych
{ "$id": "1", "AcceptTypes": [ "text/html", "application/xhtml+xml", "application/xml;q=0.9", "*/*;q=0.8" ], "AnonymousID": null, "ApplicationPath": "/", "Browser": { "$id": "2", "UseOptimizedCacheKey": true, "Capabilities": { "$id": "3", "canInitiateVoiceCall": "false", "isColor": "false", "supportsDivAlign": "true", "requiresFullyQualifiedRedirectUrl": "false", "requiresAttributeColonSubstitution": "false", "maximumRenderedPageSize": "2000", "backgroundsounds": "false", "requiresUniqueHtmlCheckboxNames": "false", "rendersBreakBeforeWmlSelectAndInput": "false", "supportsItalic": "false", "ecmascriptversion": "0.0", "isMobileDevice": "false", "rendersBreaksAfterWmlInput": "false", "preferredRenderingMime": "text/html", "vbscript": "false", "w3cdomversion": "0.0", "rendersWmlSelectsAsMenuCards": "false", "supportsAccesskeyAttribute": "false", "supportsDivNoWrap": "false", "requiresLeadingPageBreak": "false", "rendersWmlDoAcceptsInline": "true", "requiresPhoneNumbersAsPlainText": "false", "SupportsMaintainScrollPositionOnPostback": "false", "minorversion": "0", "jscriptversion": "0.0", "supportsImageSubmit": "false", "preferredImageMime": "image/gif", "supportsVCard": "false", "screenBitDepth": "1", "requiresOutputOptimization": "false", "requiresContentTypeMetaTag": "false", "gatewayVersion": "None", "supportsFontName": "false", "inputType": "telephoneKeypad", "maximumSoftkeyLabelLength": "5", "version": "0.0", "beta": "false", "canRenderOneventAndPrevElementsTogether": "true", "supportsIModeSymbols": "false", "requiresAdaptiveErrorReporting": "false", "requiresUrlEncodedPostfieldValues": "false", "aol": "false", "crawler": "false", "requiresSpecialViewStateEncoding": "false", "win16": "false", "majorversion": "0", "supportsQueryStringInFormAction": "true", "requiresPostRedirectionHandling": "false", "requiresNoBreakInFormatting": "false", "requiresXhtmlCssSuppression": "false", "canRenderSetvarZeroWithMultiSelectionList": "true", "preferredRenderingType": "html32", "mobileDeviceModel": "Unknown", "requiresControlStateInSession": "false", "gatewayMajorVersion": "0", "canCombineFormsInDeck": "true", "cookies": "true", "frames": "false", "requiresAbsolutePostbackUrl": "false", "supportsJPhoneMultiMediaAttributes": "false", "javaapplets": "false", "supportsEmptyStringInCookieValue": "true", "canRenderAfterInputOrSelectElement": "true", "supportsSelectMultiple": "true", "mobileDeviceManufacturer": "Unknown", "javascript": "false", "tagwriter": "System.Web.UI.Html32TextWriter", "canSendMail": "true", "supportsCallback": "false", "supportsUncheck": "true", "platform": "Unknown", "canRenderPostBackCards": "true", "": "CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)", "defaultSubmitButtonLimit": "1", "requiresUniqueHtmlInputNames": "false", "cdf": "false", "supportsFileUpload": "false", "supportsBodyColor": "true", "canRenderMixedSelects": "true", "hasBackButton": "true", "gatewayMinorVersion": "0", "maximumHrefLength": "10000", "tables": "false", "hidesRightAlignedMultiselectScrollbars": "false", "browser": "Unknown", "supportsFontColor": "true", "activexcontrols": "false", "msdomversion": "0.0", "supportsCss": "false", "supportsMultilineTextBoxDisplay": "false", "win32": "false", "supportsCacheControlMetaTag": "true", "requiredMetaTagNameValue": "", "canRenderInputAndSelectElementsTogether": "true", "canRenderEmptySelects": "true", "supportsBold": "false", "rendersBreaksAfterHtmlLists": "true", "supportsRedirectWithCookie": "true", "supportsInputMode": "false", "supportsJPhoneSymbols": "false", "numberOfSoftkeys": "0", "requiresDBCSCharacter": "false", "rendersBreaksAfterWmlAnchor": "false", "supportsFontSize": "false", "supportsInputIStyle": "false", "requiresUniqueFilePathSuffix": "false", "type": "Unknown" }, "Adapters": { "$id": "4", "System.Web.UI.HtmlControls.HtmlForm, System.Web, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a": "FormActionRewriterControlAdapter" }, "HtmlTextWriter": null, "Id": "default", "Browsers": [ "default" ], "ClrVersion": { "$id": "5", "Major": 0, "Minor": 0, "Build": -1, "Revision": -1, "MajorRevision": -1, "MinorRevision": -1 }, "Type": "Unknown", "Browser": "Unknown", "Version": "0.0", "MajorVersion": 0, "MinorVersionString": "0", "MinorVersion": 0.0, "Platform": "Unknown", "TagWriter": "System.Web.UI.Html32TextWriter, System.Web, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a", "EcmaScriptVersion": { "$id": "6", "Major": 0, "Minor": 0, "Build": -1, "Revision": -1, "MajorRevision": -1, "MinorRevision": -1 }, "MSDomVersion": { "$id": "7", "Major": 0, "Minor": 0, "Build": -1, "Revision": -1, "MajorRevision": -1, "MinorRevision": -1 }, "W3CDomVersion": { "$id": "8", "Major": 0, "Minor": 0, "Build": -1, "Revision": -1, "MajorRevision": -1, "MinorRevision": -1 }, "Beta": false, "Crawler": false, "AOL": false, "Win16": false, "Win32": false, "Frames": false, "RequiresControlStateInSession": false, "Tables": false, "Cookies": true, "VBScript": false, "JavaScript": false, "JavaApplets": false, "JScriptVersion": { "$id": "9", "Major": 0, "Minor": 0, "Build": -1, "Revision": -1, "MajorRevision": -1, "MinorRevision": -1 }, "ActiveXControls": false, "BackgroundSounds": false, "CDF": false, "MobileDeviceManufacturer": "Unknown", "MobileDeviceModel": "Unknown", "GatewayVersion": "None", "GatewayMajorVersion": 0, "GatewayMinorVersion": 0.0, "PreferredRenderingType": "html32", "PreferredRequestEncoding": null, "PreferredResponseEncoding": null, "PreferredRenderingMime": "text/html", "PreferredImageMime": "image/gif", "ScreenCharactersWidth": 80, "ScreenCharactersHeight": 40, "ScreenPixelsWidth": 640, "ScreenPixelsHeight": 480, "ScreenBitDepth": 1, "IsColor": false, "InputType": "telephoneKeypad", "NumberOfSoftkeys": 0, "MaximumSoftkeyLabelLength": 5, "CanInitiateVoiceCall": false, "CanSendMail": true, "HasBackButton": true, "RendersWmlDoAcceptsInline": true, "RendersWmlSelectsAsMenuCards": false, "RendersBreaksAfterWmlAnchor": false, "RendersBreaksAfterWmlInput": false, "RendersBreakBeforeWmlSelectAndInput": false, "RequiresPhoneNumbersAsPlainText": false, "RequiresUrlEncodedPostfieldValues": false, "RequiredMetaTagNameValue": null, "RendersBreaksAfterHtmlLists": true, "RequiresUniqueHtmlInputNames": false, "RequiresUniqueHtmlCheckboxNames": false, "SupportsCss": false, "HidesRightAlignedMultiselectScrollbars": false, "IsMobileDevice": false, "RequiresAttributeColonSubstitution": false, "CanRenderOneventAndPrevElementsTogether": true, "CanRenderInputAndSelectElementsTogether": true, "CanRenderAfterInputOrSelectElement": true, "CanRenderPostBackCards": true, "CanRenderMixedSelects": true, "CanCombineFormsInDeck": true, "CanRenderSetvarZeroWithMultiSelectionList": true, "SupportsImageSubmit": false, "RequiresUniqueFilePathSuffix": false, "RequiresNoBreakInFormatting": false, "RequiresLeadingPageBreak": false, "SupportsSelectMultiple": true, "SupportsBold": false, "SupportsItalic": false, "SupportsFontSize": false, "SupportsFontName": false, "SupportsFontColor": true, "SupportsBodyColor": true, "SupportsDivAlign": true, "SupportsDivNoWrap": false, "RequiresContentTypeMetaTag": false, "RequiresDBCSCharacter": false, "RequiresHtmlAdaptiveErrorReporting": false, "RequiresOutputOptimization": false, "SupportsAccesskeyAttribute": false, "SupportsInputIStyle": false, "SupportsInputMode": false, "SupportsIModeSymbols": false, "SupportsJPhoneSymbols": false, "SupportsJPhoneMultiMediaAttributes": false, "MaximumRenderedPageSize": 2000, "RequiresSpecialViewStateEncoding": false, "SupportsQueryStringInFormAction": true, "SupportsCacheControlMetaTag": true, "SupportsUncheck": true, "CanRenderEmptySelects": true, "SupportsRedirectWithCookie": true, "SupportsEmptyStringInCookieValue": true, "DefaultSubmitButtonLimit": 1, "SupportsXmlHttp": false, "SupportsCallback": false, "MaximumHrefLength": 10000 }, "ClientCertificate": [], "Cookies": [ "EktGUID", "EkAnalytics", "ASP.NET_SessionId", "ecm" ], "Headers": [ "Connection", "Accept", "Accept-Encoding", "Host", "If-Modified-Since", "Max-Forwards", "User-Agent", "X-Original-URL", "X-Forwarded-For", "X-ARR-LOG-ID", "X-Forwarded-For-Port" ], "IsLocal": false, "Params": [ "pageid", "EktGUID", "EkAnalytics", "ASP.NET_SessionId", "ecm", "ALL_HTTP", "ALL_RAW", "APPL_MD_PATH", "APPL_PHYSICAL_PATH", "AUTH_TYPE", "AUTH_USER", "AUTH_PASSWORD", "LOGON_USER", "REMOTE_USER", "CERT_COOKIE", "CERT_FLAGS", "CERT_ISSUER", "CERT_KEYSIZE", "CERT_SECRETKEYSIZE", "CERT_SERIALNUMBER", "CERT_SERVER_ISSUER", "CERT_SERVER_SUBJECT", "CERT_SUBJECT", "CONTENT_LENGTH", "CONTENT_TYPE", "GATEWAY_INTERFACE", "HTTPS", "HTTPS_KEYSIZE", "HTTPS_SECRETKEYSIZE", "HTTPS_SERVER_ISSUER", "HTTPS_SERVER_SUBJECT", "INSTANCE_ID", "INSTANCE_META_PATH", "LOCAL_ADDR", "PATH_INFO", "PATH_TRANSLATED", "QUERY_STRING", "REMOTE_ADDR", "REMOTE_HOST", "REMOTE_PORT", "REQUEST_METHOD", "SCRIPT_NAME", "SERVER_NAME", "SERVER_PORT", "SERVER_PORT_SECURE", "SERVER_PROTOCOL", "SERVER_SOFTWARE", "URL", "HTTP_CONNECTION", "HTTP_ACCEPT", "HTTP_ACCEPT_ENCODING", "HTTP_HOST", "HTTP_IF_MODIFIED_SINCE", "HTTP_MAX_FORWARDS", "HTTP_USER_AGENT", "HTTP_X_ORIGINAL_URL", "HTTP_X_FORWARDED_FOR", "HTTP_X_ARR_LOG_ID", "HTTP_X_FORWARDED_FOR_PORT" ], "QueryString": [ "pageid" ], "RawUrl": "/about/organization/group-executive-team/", "UserAgent": "CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)", "UserHostAddress": "193.162.34.200", "UserHostName": "193.162.34.200", "UserLanguages": null }