Komitet wykonawczy

 • Kim Fausing


  Prezes i CEO
  Data urodzenia: 31 sierpnia 1964 r.

  Kim Fausing ma szerokie doświadczenie w zakresie zarządzania, zdobyte w czasie pracy na stanowiskach kierowniczych w globalnych firmach przemysłowych.

  W 2017 r. Kim Fausing został powołany na stanowisko Prezesa i CEO. Przedtem, od 2008 r. był Wiceprezesem Wykonawczym i Dyrektorem Operacyjnym, czyli odpowiadał za wszystkie segmenty Danfoss i System Biznesu (Danfoss Business System) oraz Dział Globalnego Zaopatrzenia (Global Procurement). W 2007 r. zaczął pracę w Danfoss na stanowisku Prezydenta Dywizji Chłodnictwa i Klimatyzacji (Danfoss Refrigeration & Air Conditioning Division).

  W latach 1990-2006 Kim Fausing pracował w Hilti Corporation, rodzinnej firmie mającej swoją siedzibę w Liechtensteinie i zatrudniającej ponad 21 tys. osób na całym świecie. W Hilti, Kim Fausing pracował na wielu stanowiskach na poziomie międzynarodowym, a w 2003 r. został mianowany Prezesem Dywizji i członkiem Zespołu Wykonawczego Grupy w centrali firmy.

  Kim Fausing uzyskał tytuł magistra mechanika oraz ukończył studia MBA w Henley.

  Doświadczenie związane z pracą w zarządach:

  • Wiceprzewodniczący Rady w firmie SMA Solar Technology AG w Niemczech 
  • Członek Rady w firmie Hilti AG w Liechtensteinie

  Jesper V. Christensen

  Wiceprezes Wykonawczy i CFO
  Data urodzenia: 3 listopada 1969 r.

  Jesper V. Christensen ma szerokie doświadczenie w zakresie finansów i biznesu zdobyte w czasie pracy na kilku stanowiskach kierowniczych w Danfoss i dawnej firmie Sauer-Danfoss Inc.

  W 2009 r. został powołany na stanowisko Wiceprezesa Wykonawczego i Dyrektora Finansowego w firmie Sauer-Danfoss Inc. Na stanowisku tym pozostał do 2013 r., w którym to roku został mianowany Wiceprezesem Wykonawczym i CFO Danfoss A/S w związku z przejęciem
  i integrowaniem firmy Sauer-Danfoss Inc. w ramach Danfoss.

  W 1993 r. zaczął pracować w Danfoss A/S, gdzie był zaangażowany w Program Porotacyjny (dzisiaj nazywany Programem Podyplomowym). W 1998 r. objął stanowisko Globalnego Menedżera ds. Finansów w Dywizji Napędów Elektrycznych (Danfoss Drives), natomiast w 2004 r. został Wiceprezesem ds. Usług Finansowych w Danfoss Global Business Services. W 2007 r. został mianowany Wiceprezesem ds. Finansów, IT i HR w Danfoss Motion Controls.

  Jesper V. Christensen ma tytuł magistra rachunkowości i finansów.

  Doświadczenie związane z pracą w zarządach:

  • Członek Rady w firmie Danish Crown A/S w Danii
  • Członek Rady Konfederacji Przemysłu Duńskiego
  • Członek Rady Przemysłu Wytwórczego, stowarzyszenia wchodzącego w skład Konfederacji Przemysłu Duńskiego

   

  Lene Reitzel

  Starszy Wiceprezydent Corporate HR
  Data urodzenia: 5 grudnia 1969 r.

  Lene Reitzel jest wszechstronną członkinią zespołu wykonawczego, odpowiedzialną za zasoby ludzkie. Ma solidne doświadczenie w zakresie HR i przywództwa zdobyte w czasie pracy na stanowiskach kierowniczych w globalnych firmach przemysłowych. 

  W  2017 r. Lene Reitzel zaczęła pracować w Danfoss na stanowisku Starszego Wiceprezydenta Corporate HR, przyjmując odpowiedzialność za ogólne przywództwo i ustalanie kierunku działań w całym łańcuchu wartości HR.

  Przedtem, od 1999 r. była zatrudniona w A.P. Møller - Mærsk, pracując na kilku wysokich i kierowniczych stanowiskach ds. HR w działach korporacyjnych i jednostkach firmy Maersk. Ostatnio w latach 2015-2017 była Dyrektorem ds. HR w Maersk Drilling, zaś w latach 2013-2015 Dyrektorem ds. HR w Maersk Tankers. W latach 1991-1999 pracowała na rożnych stanowiskach handlowych w Damco, a w latach 1991-1996 na stałe przebywała w Stanach Zjednoczonych. 

  Poza firmowymi programami rozwoju przywództwa, Lene Reitzel ukończyła studia w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Stanu Michigan oraz w Szkole Biznesu IMD i Szkole Biznesu Uniwersytetu Harvarda.

  Eric Alström

  Prezydent Danfoss Power Solutions
  Data urodzenia: 26 kwietnia 1966 r.

  Eric Alström ma szerokie doświadczenie w zakresie zarządzania zdobyte w czasie pracy na stanowiskach kierowniczych w globalnych firmach przemysłowych.

  W 2012 r. zaczął pracować w Danfoss na stanowisku Prezesa i Dyrektora Wykonawczego Sauer-Danfoss Inc., firmy publicznie notowanej na giełdzie w Nowym Jorku, której większościowym udziałowcem był Danfoss. Kiedy Danfoss kupił pozostałe udziały w 2013 r., zmieniono nazwę firmy, a Eric Alström został Prezydentem Danfoss Power Solutions.

  W latach 2008-2012 Eric Alström był Dyrektorem Zarządzającym (Geschäftsführer) w firmie Benteler Automotive. W latach 1992-2008 pracował na kilku stanowiskach kierowniczych w firmie General Motors
  w Europie, Stanach Zjednoczonych i regionie Azji i Pacyfiku, a na swoim ostatnim stanowisku w tej firmie był Wiceprezesem ds. Zakupów i Łańcucha Dostaw GM w Europie i Dyrektorem Zarządzającym (Geschäftsführer) w firmie Adam Opel GmbH.

  Eric Alström uzyskał tytuł magistra zarządzania w Podyplomowej Szkole Biznesu na Uniwersytecie Stanforda oraz licencjat w zakresie administracji biznesu i ekonomii na Uniwersytecie Goeteborskim.

  Doświadczenie związane z pracą w zarządach:

  • Wiceprzewodniczący Rady w firmie Hempel A/S w Danii
  • Członek Rady Programu MSx na Uniwersytecie Stanforda oraz Rady ds. Doradztwa na rzecz Absolwentów Szkoły Zarządzania Sloan

   

  Jürgen Fischer


  Prezydent Segmentu Chłodnictwa (Danfoss Cooling)
  Data urodzenia: 12 grudnia 1963 r.

  Jürgen Fischer ma szerokie doświadczenie w zakresie kierowania ludźmi zdobyte w czasie pracy 

  w globalnych firmach przemysłowych z dziedziny informatyki, telekomunikacji i budowy maszyn.

  W 2015 r. Jürgen Fischer został powołany na stanowisko Prezydenta Segmentu Chłodnictwa (Danfoss Cooling). W 2008 r. zaczął pracować w Danfoss jako Wiceprezydent Działu Automatyki Przemysłowej (Industrial Automation), zaś w 2010 r. został Starszym Wiceprezydentem Działu Automatyki Chłodniczej (Automatic Controls). W 2013 r. został mianowany Prezydentem Dywizji Chłodnictwa i Klimatyzacji (Refrigeration and A/C Division).

  Zanim zaczął pracować w Danfoss, był Globalnym Wiceprezesem firm GN Netcom i Jabra®. Pracował też na kierowniczych stanowiskach w firmach Genicom, California Kleindienst Autowaschtechnik i Digital Equipment.

  Jürgen Fischer uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie w Augsburgu. Ponadto, ukończył studia w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi w INSEAD and IMD.

  Doświadczenie związane z pracą w zarządach:

   

  • Członek Rady Sterującej Europejskiego Partnerstwa na rzecz Energii i Środowiska (European Partnership for Energy and the Environment - EPEE.

   

  Vesa Laisi

  Prezydent Segmentu Napędów Elektrycznych (Danfoss Drives)
  Data urodzenia: 21 czerwca 1957 r.

  Vesa Laisi ma szerokie doświadczenie w zakresie zarządzania, zdobyte w czasie pracy na stanowiskach kierowniczych w globalnych firmach przemysłowych.

  W 2014 r. Vesa Laisi został mianowany Prezydentem Segmentu Napędów Elektrycznych (Danfoss Drives) w związku z przejęciem i integrowaniem Vacon Plc., globalnego producenta przetwornic AC, notowanego publicznie na giełdzie NASDAQ OMX Helsinki, mającego swoją siedzibę w Vaasa w Finlandii. Przez 13 lat Vesa Laisi był Prezesem i Dyrektorem Wykonawczym firmy Vacon Plc.

  W latach 1982-2001 pracował na różnych stanowiskach w firmach Vaisala, ABB Industry (Grupa Drives), ABB Strömberg Drives, Strömberg UK (Anglia) i Kymi-Strömberg.

  Uzyskał tytuł magistra elektronika na Politechnice w Tampere w Finlandii, a także tytuł magistra marketingu na Helsińskim Uniwersytecie Ekonomicznym w Finlandii. Ponadto, odbył dodatkowe studia w ramach programu Euro MBA na Politechnice Helsińskiej w Finlandii.

  Lars Tveen

  Prezydent Segmentu Ogrzewnictwa (Danfoss Heating)
  Data urodzenia: 26 czerwca 1963 r.

  Lars Tveen ma szerokie doświadczenie w zakresie zarządzania, zdobyte w czasie pracy na stanowiskach kierowniczych w Danfoss.

  W 2015 r. Lars Tveen został mianowany Prezydentem Segmentu Ogrzewnictwa (Danfoss Heating). Przedtem, od 2009 r. pracował na kierowniczych stanowiskach jako Prezydent Dywizji Ciepłownictwa (Danfoss District Energy) i jako Starszy Wiceprezydent Dywizji Ciepłownictwa (Danfoss District Heating).

  W 1989 r. zaczął pracować w Danfoss, jako stażysta w zakresie zarządzania, zaś w latach 1989-2009 pracował na różnych stanowiskach, np. w latach 1994-1996 przebywał na stałe
  w Chicago w Stanach Zjednoczonych na stanowisku Menedżera ds. Amerykańskiego Rynku HVAC market. W 1999 r. objął stanowisko Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu w Dywizji Pomp Wysokociśnieniowych (High-Pressure Division).

  Lars Tveen uzyskał licencjat (w dziedzinie inżynierii produkcji) na Wydziale Technicznym w Odense oraz licencjat w dziedzinie handlu na Uniwersytecie Południowej Danii.

  Doświadczenie związane z pracą w zarządach:  

  • Przewodniczący Rady Fundacji ProjectZero w Danii (lokalna inicjatywa na rzecz osiągnięcia neutralności pod względem emisji CO2 do 2029) 
  • Członek Rady Energetyki, stowarzyszenia wchodzącego w skład Konfederacji Przemysłu Duńskiego
  • Członek Rady Duńskiej Agencji ds. Energii, Program EUDP, w Danii
  • Członek Rady ds. Energii Odnawialnej w Danii
  • Członek Rady w SKAKO A/S w Danii 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych