Fakty i historia

 • Facts and History
 • 80 lat innowacji

  Pionierski produkt

  Zawór rozprężny był pierwszym produktem firmy, opracowanym przez jej założyciela Madsa Clausena na początku lat trzydziestych XX wieku. Produkt został wprowadzony na rynek w roku 1933, a dziś na świecie sprzedaje się już jego piąta generacja – pomagając zachować świeżość produktów spożywczych i chłodząc pomieszczenia w ramach różnych systemów chłodzących i klimatyzacyjnych. Jesteśmy obecnie jednym z wiodących, światowych producentów zaworów rozprężnych.

  Dajemy komfort rodzinom.

  W latach czterdziestych XX wieku byliśmy jedną z pierwszych firm na świecie, która zaprojektowała termostat grzejnikowy, pomagając właścicielom domów regulować temperaturę w salonie i unikać marnotrawstwa energii. Pierwsze masowo produkowane termostaty pojawiły się na rynku w 1952.

  Zapewnianie świeżości produktom spożywczym

  Dzięki sprężarkom hermetycznym o nowej konstrukcji, założyciel firmy Danfoss, Mads Clausen, uprzedził fakt posiadania przez każdą rodzinę lodówki w domu. W 1952 pierwsze sprężarki były sprzedawane na licencji, ale zapotrzebowanie było duże, wobec czego opracowaliśmy własne i od 1956 zaczęliśmy je sprzedawać.

  Oszczędności energii na skalę masową

  W 1968 byliśmy pierwszą firmą, która zaczęła masowo produkować przetwornice częstotliwości. Produkt umożliwiał sterowanie prędkością silników elektrycznych poprzez regulację częstotliwości. Dziś produkujemy około miliona przetwornic częstotliwości VLT® rocznie, przynoszących zazwyczaj oszczędności energii rzędu 15–40%.

  Budując świat

  Na początku lat sześćdziesiątych XX wieku weszliśmy w branżę hydrauliczną, produkując na licencji tzw. silniki orbitalne, stosowane w maszynach rolniczych i budowlanych. Od tego czasu nasze produkty hydrauliczne ulepszają jakość życia ludzi na całym świecie, a dziś hydraulika stanowi około 1/3 naszej działalności.

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych